مینا احدی۲۵ آوریل روز جهانی دفاع از وبلاگ نویسان آتئیست بنگلادشی است. از آتئیست ها و وبلاگ نویسان منتقد اسلام دفاع کنیم. وبلاگ نویسان ایرانی از این حرکت حمایت کنید!

 

۲۵ آوریل روز جهانی دفاع از وبلاگ نویسان آتئیست بنگلادشی است. از آتئیست ها و وبلاگ نویسان منتقد اسلام دفاع کنیم. وبلاگ نویسان ایرانی از این حرکت حمایت کنید!

 

 

 

13-mahiedin1

جامعه متشنج است و درگیریها به خیابان کشیده شده است٬ در یکطرف اسلامیها در طرف دیگر دانشجویان و جوانان و طرفداران آزادی عقیده وبیان!

بسیار مهم است در دنیا با صدای بلند از آتئیست ها و وبلاگنویسان منتقد اسلام دفاع کنیم.
فراخوان ما به وبلاگ نویسان ایرانی اینست که از این حرکت ۲۵ آوریل بهر طریق ممکن دفاع کنید.

در سال ۲۰۰۴ در آلمان اخبار حاکی از مرگ یک شاعر بنگلادشی در یک بیمارستان آلمان بود. او
همایون آزاد نام داشت و یک شاعر و فرهنگ شناس بنگلادشی بود. همانزمان گفتند که او از طرف یک سازمان اسلامی در سال ۲۰۰۴ مورد حمله قرار گرفته و برای معالجه به آلمان منتقل شده بود. و بعدا در آلمان در یک بیمارستان درگذشت.

۱۵ فوریه احمد رجیب وبلاگ نویس مترقی در بنگلادش به قتل رسید. جنایتکاران اسلامی سر او را از تنش جدا کردند و از این طریق خواستند جوانان منتقد اسلام را بترسانند و در مقابل جنبشی بایستند که سراسر بنگلادش را در بر گرفته است. او منتقد سرسخت اسلام و جنبش اسلامی بود . جسد او در نزدیک خانه اش در داکا پیدا شد . پلیس گفت این یک قتل بوده و او را کشته اند. دوستانش گفتند او سازمانده اصلی یک میتینگ بزرگ ضد اسلامی علیه حزب جماعت اسلامی در بنگلادش بود و روز بعد از این میتینگ به قتل رسید. برادرش میگوید او بارها از سوی اسلامیها تهدید به مرگ شده بود.
مردم خشمگین از قتل او در مراسم بزرگ وداع با او شرکت کرده و علیه اسلامیها شعار دادند.

این عکس آصف محی الدین است. وبلاگ نویس جوان و منتقد اسلام که خود را آتئیست میلیتانت نام نهاده بود . او را ژانویه ۲۰۱٣ کشتند.

13-mahiedin2

او در پایتخت بنگلادش با چاقو زخمی شده بود. آصف محی الدین ۲۹ سال سن داشت. دوشنبه ۱۴ ژانویه هنگامی که از سر کار به خانه برمیگشت از سوی چند مرد ناشناس مورد حمله قرار گرفت.
دفتر کار او در داکا بود پزشکان روز سه شنبه ۱۵ ماه ژانویه به خبرنگاران بین المللی گفتند که سه ساعت است داریم او را عمل جراحی میکنیم ولی هنوز از خطر نجات نیافته است او شش زخم عمیق دارد و زخمها نشان میدهد قصد حمله کنندگان به قتل رساندن وی بوده است. اینرا جراح محی الدین به خبرگزاری فرانسه گفته بود .
دوستان او که در هنگام حمله به محی الدین شاهد بودند میگویند اسلامیها به او حمله کردند.
پلیس به خبرنگاران خارجی میگوید به او حمله شده ولی تایید نمیکنیم که اسلامیها بوده اند.
حمله کنندگان در نزدیک محل کار او منتظر او بودند و او به محض خروج از محل کارش مورد حمله قرار میگیرد و سپس کشته شد.
وبلاگ محی الدین یکی از پرببیننده ترین وبلاگها در بنگلادش بود. او یک منتقد معروف اسلام و مذهب در دنیا بود.
در صفحه اول وبلاگش نوشته بود” به نام تو که ظاهرا خالق دنیا هستی ولی در عمل هیچ چیز نیستی! تو اصلا وجود نداری”
او اسلام و رفتار وحشیانه سازمانهای اسلامی را نقد میکرد.
این حملات به وبلاگ نویسان در بنگلادش بسیار گسترش یافته است.
.
هفته قبل در بنگلادش اسلامیها به یک تظاهرات خیابانی دست زدند و در آن برای همه کسانیکه بقول آنها به پیغمبر و اسلام توهین میکنند٬ تاقاضای اعدام کردند. از جمله برای ۸۴ وبلاگنویس ضد اسلام ٬ در مقابل این تجمع خیابانی اسلامیها هزاران دانشجو در بنگلادش به خیابان رفته و یک درگیری وسیع در خیابانهای پایتخت راه افتاد که حداقل ۲۰۰ نفر در این درگیریها زخمی شدند.
جامعه بنگلادش در مورد آزادی بیان و جنایتکاری اسلامیها کاملا متشنج است. در این اوضاع بسیار مهم است که دنیا از حق آزادی بیان و از جنبش نقد مذهب و اسلام و سکولاریسم دفاع کند. دولت بنگلادش به حمله به وبلاگ نویسان و بستن سایتها اقدام کرده و در مورد جنایاتی که هم اکنون اسلامیها علیه وبلاگ نویسان سازمان داده و درهمین سال ۲۰۱٣ حداقل دو وبلاگ نویس آتئیست را در خیابان کشته اند٬ کاری نکرده است.
امروز جمعه ۱۲ آوریل فراحوان یک حرکت جهانی از سوی دهها نفر از شخصیت های سرشناس بین المللی داده شده و یک طومار اعتراضی نیز برای امضا کردن در دسترس همگان است. قرار است روز ۲۵ آوریل در همه جا به خیابان رفته و در مقابل کنسولگریها و سفارت خانه های بنگادش تجمع کنیم. از جوانان در ایران و از وبلاگ نویسان دعوت میکنیم در این حرکت سهیم و شریک شوند. لینک فراخوان:

http://freethoughtblogs.com/maryamnamazie/2013/04/11/on-25-april-2013-we-stand-with-bangladeshi-bloggers-and-activists/

مینا احدی
۱۲ آوریل ۲۰۱٣

نظرات مسدود است.HOME