جمعیت حقوق بشر کوردستان-نادر قاضی‌پور نمایندە مجلس شورای اسلامی شهروندان معترض بانه‌ای را “اراذل و اوباش” نامید‎

نادر قاضی‌پور نمایندە مجلس شورای اسلامی شهروندان معترض بانه‌ای را “اراذل و اوباش” نامید‎


بەگزارش جمعیت حقوق بشر کوردستان، نادر قاضی‌پور، نماینده در مجلس شورای اسلامی ایران در واکنش به جان باختن دو کولبر بانه‌ای اعلام کرده باید از نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه مرزبانان تجلیل و قدردانی شود.
وی تأکیده کرده است: “برخی افراد از طریق مرزهای کشور تروریست‌ها را وارد کشور می‌کنند یا افراد تحت تعقیب را از کشور خارج می‌کنند، اسلحه، مواد ناریه و مشروبات الکی را وارد ایران می‌کنند بنابراین نیروهای مرزبانی باید این افراد را به درک واصل کنند و این اقدامات نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه مرزبانان که به صورت شبانه‌روزی در حال خدمت هستند باید مورد قدردانی قرار بگیرد.
” وی همچنین از دادستان نظامی استان سنە خواست بجای استحضار نیروهای انتظامی در مورد کشتن دو کولبر بانه ای باید از آنها تجلیل و قدردانی کرد .
قاضی‌پور با “اراذل و اوباش” خواندن شهروندان معترض بانه‌ای عنوان داشته است: “نباید اجازه بدهیم که عده‌ای اراذل و اوباش به نیروهای نظامی فشار وارد کنند و با تعطیلی مغازه‌ها شهر را به آشوب بکشند.
” نادر قاضی پور نمایندە مردم ارومیە در مجلس شورای اسلامی است .
روز سه‌شنبه چهاردهم شهریورماه، شهروندان بانه‌ای در اعتراض به مرگ دو کولبر کورد براثر شلیک مستقیم نظامیان حکومتی با تعطیلی بازار در مقابل فرمانداری تجمع کردند.
این تجمع اعتراضی با دخالت نیروهای گارد ویژه به خشونت کشیده شد و به گفته شاهدان عینی، نیروهای گارد ویژه برای متفرق کردن معترضین متوسل به استفاده از گاز اشک‌آور شده و با معترضین درگیر شده‌اند.
پس از تجمع اعتراض شهروندان بانه ای موج گستردەای از اعتراضات خیابانی دیگر شهرهای کوردستان و نهادهای مدنی و شخصیتهای داخلی و کورد را بەهمراه داشت . اما در بعضی از شهرها اجازە تجمعات و اعتراضات را بوسیلەی لباس شخصیها و نیروهای گارد ویژە و ملیتاریزە کردن شهرها توسط نیروهای امنیتی گرفتند .

نادر قاضی‌پور نمایندە مجلس شورای اسلامی شهروندان معترض بانه‌ای را “اراذل و اوباش” نامید

جمعیت حقوق بشر کوردستان

Webb​​: www.kmmk.info​
E Mail:​ ​ info@kmmk.info
Facebook:​ ​ https://www.facebook.com/kmmkurdistan
Twitter: ​ ​https://twitter.com/KmmKurdistan
Telegram: ​ ​https://t.me/kmmkkurdistan

لە ناوچەی سەوزەی قەڵخانی کرماشان هێزی ئینتزامی هاووڵاتیێک دەکوژن‎

بە گوێرەی ڕاپۆرتێک کە بە کۆمەڵەی مافی مرۆڤی کوردستان گەیشتوە ، ڕێکەوتی شەمە ۱۹ی خەرمان ۱۳۹۶هەتاوی ئیتلاعاتی هێزی ئینتزامی بە بیانوی هەبونی مادەهۆشبەرەکان هەڵدەکوتنە سەر ماڵی هاووڵاتێکی ناوچەی سەوزەی قەڵخانی .

بەپێی هەواڵەکە پاش ئەوەی کە ئیتلاعاتی هێزی ئینتزامی بە بێ مۆڵەتی دادوەر هەڵدەکوتنە سەرماڵی هاووڵاتی حەمید مورادی وتێکهەڵچوون بەربەرەکانێی لە نێوان ئەوهێزانە و حەمید دێتەئاڕاوە و لە ئاکامدا حەمید مورادی لەبەرهەیوانی ماڵەکەیەوە دەخرێتەخوارەوە و گیانی لەدەست دەدات .

شایانی باسە بەبێ مۆڵەتی دادگا و هەڵکوتانەسەرماڵان لە لایەن هێزە ئەمنییەکانەوە وەک نەریتێکی دایمی لێهاتوە و بێ لێپرسینەوە و ئیزنی دادگا و یاسا هاووڵاتی سزادەدرێت و دەکوژرێت .

ئەمە دیسان سەلمێنەری ئەو ڕاستیەیە کە ڕۆژانە کۆڵبەران و کاسبکارانیش دەدرێنەبەر دەسڕێژ و دوا نمونەی

ڕووداوەکەی چەند ڕۆژ بەرێی شاری بانە بوو لە ڕۆژهەڵاتی کوردستاند

لە ناوچەی سەوزەی قەڵخانی کرماشان هێزی ئینتزامی هاووڵاتیێک دەکوژن

کۆمەڵە مافی مرۆڤی کوردستان

Webb​​: www.kmmk.info​
E Mail:​ ​ info@kmmk.info
Facebook:​ ​ https://www.facebook.com/kmmkurdistan
Twitter: ​ ​https://twitter.com/KmmKurdistan
Telegram: ​ ​https://t.me/kmmkkurdistan

I​​​nstagram:

 

نوشتن نظرHOME